Trwają targi BUDMA

Podziel się

To najbardziej oczekiwane polskie wydarzenie, integrujące międzynarodowe środowisko budowlane, obfitujące w rynkowe premiery i merytoryczne wydarzenia, podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży.

Wszyscy spragnieni nowoczesnych rozwiązań, powinni rozpocząć zwiedzanie wystawy od ekspozycji  firm nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP Budma 2023. W tym roku wyłoniono aż 25 produktów, które będą wyznaczać trendy w branży budowlano-architektonicznej na najbliższe lata. Pełna lista laureatów znajduje się na www.budma.pl/pl. Wymieniając tylko kilkoro z nich, jak zbiornik do magazynowania wody deszczowej AQUATOWER 3,0, elektryczną ładowarkę teleskopową Kramer 1445e, regulatory temperatury ENGO Controls czy w pełni zautomatyzowane pergolę WIN CLIMATIC łatwo zauważyć, że coraz więcej firm stawia na ekologię, ergonomię i rozwiązania smart, odpowiadając tym samym na potrzeby rynku. A to zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które będzie można obejrzeć na żywo w Poznaniu.

BUDMA to nie tylko czterodniowe spotkanie prezentujące ofertę wystawców, ale także zawsze aktualny program wydarzeń merytorycznych: konferencji, prezentacji i prelekcji, aktualizujących wiedzę dotyczącą zmian w przepisach prawnych, najnowszych rozwiązań produktowych, „technologii jutra” w budownictwie, czy, opartych o zrównoważony rozwój, trendach przyszłości w architekturze. To szereg atrakcji, które przyciągają swoim rozmachem i profesjonalizmem nie tylko fachowców, inwestorów budujących i remontujących swoje domy, dziennikarzy oraz uczniów szkół branżowych, ale wszystkich, którzy chcą poznać najnowocześniejsze rozwiązania w branży budowlanej. Warto tutaj wspomnieć o kilku wydarzeniach towarzyszących.

BUDMA również dla klientów indywidualnych

MONTERIADA to pokazy na żywo montażu wyrobów stolarki okiennej, które odbywają się podczas pierwszych 3 dni targów. Towarzyszy im ekspresyjny komentarz charyzmatycznego prowadzącego – Ireneusza Bielenika, znanego z programów telewizyjnych i radiowych. W ramach przedsięwzięcia, skierowanego do inwestorów szukających najlepszych rozwiązań do swojego domu, monterów i przedstawicieli branży stolarki budowlanej, zaplanowano praktyczne pokazy, jak krok po kroku, z użyciem najlepszych systemów, montowane są m.in. okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz brama garażowa. Na MONTERIADZIE nie zabraknie również charakterystycznej postaci Edmonta – bohatera marki „DOBRY MONTAŻ”, który zachęcać będzie do aktywnego udziału w wydarzeniu. Organizatorzy wspólnie z Partnerami pokażą, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych można oszczędzać ciepło w domu. Idea wydarzenia doskonale wpisuje się też w tematykę kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom” .

Ciekawą atrakcję stanowi PROJEKT KANGOO od Narzędzioholików - wydarzenie, które zaskoczy zwiedzających 3 strefami eventowych aktywności: Strefą PREZENTACJI NARZĘDZI z szeroką ofertą najbardziej liczących się marek na rynku, Strefą GIER, w ramach której każdy zwiedzający będzie mieć okazję wygrać atrakcyjne narzędziowe nagrody w zadaniach wymagających zarówno wiedzy, jak i praktycznych umiejętności. Natomiast Strefa LIVE WOODWORKING to miejsce, gdzie podczas całych targów będzie tworzona od podstaw cała zabudowa serwisowa samochodu Renault Kangoo.

Fachowców i „złote rączki”, zajmujących się pracami budowlanymi i wykończeniowymi, na pewno zainteresuje strefa Grupy Prace Wykończeniowe - zrzeszającej wykonawców, inwestorów, producentów i pasjonatów - w ramach której odbędą się szkolenia praktyczne, prezentacje technologii, materiałów budowlanych i narzędzi stosowanych w pracach wykończeniowych. Budowa? Remont? Wykończenie? Instalacje? Izolacje? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Osoby, które zwracają uwagę na możliwości oraz potencjał technologii prefabrykacji budynków drewnianych w nowoczesnym budownictwie XXI w., koniecznie muszą zajrzeć na konferencję pt. "Drewno - budowlanym materiałem przyszłości", która odbędzie się 2 lutego 2023. Organizator wydarzenia - Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe wraz z partnerami podkreślają, że technologia prefabrykacji nabiera obecnie coraz większego znaczenia na rynku budowlanym i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów budownictwa na świecie.

Z kolei  konferencja: „Zero, a cieszy” to wydarzenie, podczas którego będzie można spotkać, wysłuchać i porozmawiać z ekspertami od lat projektującymi i budującymi indywidualne domy zero-energetyczne, jak również z właścicielami takich domów, którzy przeszli cały proces od podjęcia decyzji, poprzez projektowanie, budowę, a następnie mieszkanie w takich domach. To jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce, w którym kompetentni specjaliści oraz inwestorzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W zaplanowanej Strefie Ognia odwiedzający targi BUDMA w jednej przestrzeni będą mogli zapoznać się z różnorodnością kominkowego ognia i uzyskać porady od specjalistów z branży kominkowej. Prezentowane będą wkłady kominkowe na drewno, piecyki wolno stojące na drewno lub pellet, kominki gazowe, piece kaflowe, kotły na pellet a także urządzenia ogrodowe jak: ogrzewacze ogrodowe, piece do pizzy, grille a nawet sauny. Obecni będą też producenci paliw: brykietu i pelletu oraz materiałów akumulacyjnych wykorzystywanych do budowy pieców i tak zwanych „ciepłych” kominków. Nie lada gratką będzie pokaz budowy pieca kaflowego i kuchni kaflowej.

Dla zwiedzających z artystycznym zacięciem przygotowane zostały warsztaty z układania mozaiki z Pracownią Lubosza Karwata. Na specjalnie zaaranżowanej powierzchni znany artysta Lubosz Karwat zaprezentuje wykonane przez siebie dzieła, ale przede wszystkim zaprosi odwiedzających Targi BUDMA do uczestniczenia w warsztatach, na których każdy będzie mógł zaprojektować swoją mozaikę, a następnie wykonać ją z kawałków kamieni. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w dokończeniu kamiennego symbolu Międzynarodowe Targi Poznańskie - IGLICY, nad którą prace rozpoczęły się podczas Targów Branży Kamieniarskiej STONE 2022.

Podczas targów BUDMA interesująco zapowiadają się również dni inwestorów indywidualnych, które umożliwią zainteresowanym poszukiwanie inspiracji, poznanie aktualnych trendów w budownictwie i wykończeniu wnętrz, a także dotrzeć do najnowszych technologii i materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku. Do dyspozycji gości będzie STREFA PORAD BUDOWLANYCH, na której skorzystać będą mogli z konsultacji i wsparcia projektantów wnętrz i innych specjalistów z branży czy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Smart Home i Eko-trendami.

 

Po więcej szczegółów warto zajrzeć na stronę targów : www.budma.pl/pl

 

Już dzisiaj również warto zakupić bilet: https://tobilet.pl/budma-2023-3.html