Trwają targi VIVA Seniorzy - zobacz pierwsze zdjęcia

Podziel się

Viva Seniorzy to największe w Polsce Targi produktów i usług dla seniorów. Wspólnie z współorganizatorami: Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Centrum Inicjatyw Senioralnych zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich To obowiązkowa impreza w kalendarzu każdego seniora.

 - Życzę państwu mało czasu, bo nie starzeje się ten, kto nie ma czasu - mówiła Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP, otwierając targi Viva Seniorzy! Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził osoby 60+, które w swojej działalności społecznej znacząco wyróżnili się na tle innych. To zwieńczenie konkursu Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2022. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”. Ponadto zostały przyznane nagrody w Konkursie Laur Seniora. Celem Konkursu jest szeroka promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej.

Pawilon 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich przez dwa dni zamienia się w olbrzymią strefę aktywności skierowanych do seniorów. Szeroka oferta wystawców jest uzupełniona szeregiem atrakcji, rozbudowanym programem dla publiczności oraz  specjalnie przygotowaną strefą warsztatową. 

Gwiazdy wieczoru: Andrzej Rosiewicz i Zenon Laskowik

Największą atrakcją tegorocznych targów są wspaniały koncert Andrzeja Rosiewicza oraz wyjątkowy spektakl kabaretowy „Spotkanie Kolesiów” Zenona Laskowika z gośćmi, w którym wystąpią Jacek Fedorowicz, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza. Na zwieńczenie piątkowego dnia targowego seniorzy biorą udział w jedynej w swoim rodzaju Potańcówce, która poprowadzi DJ Zoran.

Seniorzy nie znoszą nudy!

Seniorzy mają okazję zmierzyć się w turnieju Szachowym, przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy, w którym do zdobycia jest tytuł Mistrza Wielkopolski 50+. Dla najlepszych uczestników turnieju przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zwiedzający mogą też wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, makramy, malarskich oraz pograją w boule. W programie są również także rozrywki takie jak: praktyka jogi, pokazy układów tanecznych, porady z zakresu obsługi smartphone, spotkania z dietetyczką i specjalistami z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia. Niezwykle interesującym punktem programu jest również zwiedzanie terenu MTP z przewodnikiem. Seniorzy drugiego dnia trwania Targów Viva Seniorzy zapoznają się  ze stuletnią historią najważniejszych obiektów architektury targowej.

Cztery strefy tematyczne

Poza szerokim wachlarzem atrakcji, zwiedzający mają możliwość poznania oferty niemal 70 wystawców! Żeby ułatwić seniorom dotarcie do interesujących ich stoisk, wnętrze zostało podzielone na cztery strefy tematyczne: aktywność, wiedza, otoczenie oraz specjalną strefę zdrowia od Herbapol Poznań, który jest złotym partnerem targów.

VIVA SENIORZY

  • 30 września-1 października 2022

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3 (wejście Holem Wschodnim, od ul. Głogowskiej)

Godziny otwarcia:

  • Piątek 10:00-17:00
  • Sobota 10:00-17:00

Wszystkie wymienione atrakcje w programie wydarzeń są w ramach jednego biletu na targi.

BILETY PROGRAM WYDARZEŃ www.VivaSeniorzy.pl FB: @VivaSeniorzy