United Countries of Meble Polska

Podziel się

Wydarzenie w ostatnich 5 latach odwiedzili kupcy meblowi z blisko 100 krajów. to jedno z najbardziej międzynarodowych wydarzeń branży meblowej w Europie. Co roku poznańskie kontraktacje meblowe odwiedzają kupcy meblowi z ponad 70 krajów.

Dla przykładu wydarzenie o podobnej formule organizowane w Niemczech jesienią - targi M.O.W. w Bad Salzuflen odwiedziły ostatnio osoby z 66 państw.

Przeanalizowaliśmy statystyki zwiedzających z ostatnich 5 lat. Okazało się, że w tym czasie Targi MEBLE POLSKA odwiedzili handlowcy z 92 krajów!

Oto pełna lista krajów, z których kupcy przyjeżdżają na targi do Poznania, by poszukiwać nowych kontrahentów i składać zamówienia na kolejny sezon sprzedażowy.

Albania Estonia Jordania Malta Sri Lanka
Algieria Filipiny Kanada Maroko Szkocja
Angola Finlandia Katar Mauritius Szwajcaria
Arabia Saudyjska Francja Kazachstan Meksyk Szwecja
Armenia Gambia Kenia Mołdawia Tajwan
Australia Grecja Korea Mongolia Togo
Austria Gruzja Korea Południowa Niemcy Tunezja
Bahrain Gujana Francuska Kosowo Nigeria Turcja
Belgia Gwatemala Kostaryka Norwegia Ukraina
Białoruś Hiszpania Kuwejt Palestyna USA
Bośnia i Hercegowina Holandia Liban Peru Uzbekistan
Bułgaria Hong Kong Libia Polska Węgry
Chiny Indie Liechtenstein Portugalia Wielka Brytania
Chorwacja Indonezja Litwa Rosja Włochy
Cypr Irak Luksemburg Rumunia Wybrzeże Kości Słoniowej
Czarnogóra Irlandia Łotwa Serbia Zjednoczone Emiraty Arabskie
Czechy Islandia Macedonia Płn Singapur  
Dania Izrael Madagaskar Słowacja  
Egipt Japonia Mali Słowenia  

 

Strategia "Go global"

Grupa MTP - organizator targów MEBLE POLSKA - zgodnie ze strategią „Go global” sukcesywnie rozwija zasięg geograficzny wydarzenia. Co roku działania promocyjne rozszerzane są na kolejne rynki o dużym znaczeniu dla rozwoju polskiego eksportu mebli. W efekcie od momentu zmiany w 2010 roku formuły targów na stricte biznesową liczba krajów, z których kupcy meblowi przyjeżdżają do Poznania kontraktować meble, wzrosła z 31 do 71. Jednocześnie udział zwiedzających z zagranicy przekracza już 50 procent. 

Zdecydowanie największą grupę wśród zwiedzających stanowią kupcy z Niemiec. Podczas minionej edycji aż 15,9 proc. zagranicznych handlowców pochodziło z tego kraju. Bardzo licznie w targach uczestniczą także kupcy z Litwy, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Ukrainy i Holandii. Stoiska wystawców odwiedzają również  przedstawiciele handlu meblami z tak ważnych dla rozwoju polskiego eksportu mebli rynków, jak Stany Zjednoczone, Izrael czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

Podczas edycji 2023 struktura zwiedzających przedstawiała się następująco:

MEBLE POLSKA 2024

20-23 lutego 2024 (wtorek - piątek)