Wielkie święto caravaningu, sportów wodnych i turystyki w Poznaniu już od 26 października

Podziel się

W ostatni weekend października, od 26 do 29.10, teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w stolicę caravaningu, sportów wodnych oraz turystyki. Wszystko za sprawą bloku imprez targowych: Caravans Salon, Yacht Salon, Tour Salon i Festiwal Śladami Marzeń.

W programie zaplanowano ponad 70 prelekcji, spotkań i warsztatów związanych z podróżami, turystyką czy żeglarstwem. Gośćmi targów będą miedzy innymi: Rober Makłowicz, Mateusz Kusznierewicz, PodróżoVanie czy Busem Przez Świat. Impreza odbędzie się w aż 11 pawilonach targowych i będzie jedną z największych w tegorocznym kalendarzu. To doskonała okazja na spędzenie weekendu nie tylko dla pasjonatów caravaningu czy żeglarstwa i sportów wodnych, ale również dla całych rodzin.

Caravans Salon – największa wystawa kamperów w Polsce!

Tegoroczna ekspozycja największych targów caravaningowych w Polsce obejmie aż 7 pawilonów targowych o powierzchni ponad 45 000m2 i swoją wielkością dorówna ekspozycji Poznań Motor Show! Jeszcze kilka lat temu Salon Caravaningowy był jedynie częścią Motor Show, a dziś dorównuje mu swoim rozmachem i wielkością. Na ekspozycji zobaczymy ponad 500 kamperów i przyczep kempingowych a także setki innych akcesoriów i technologii związanych z caravaningiem, offroadem
i kempingiem. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców reprezentujących ponad 250 marek. 

Obecność na targach potwierdzili wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży caravaningowej
w Polsce. Na ekspozycji spotkamy też liczne grono producentów kamperów i przyczep z polski oraz stoiska fabryczne renomowanych marek globalnych jak francuskie Rapido czy niemieckie Hobby.

Caravaning oferuje bardzo różnorodne rozwiązania od akcesoriów turystycznych, namiotów dachowych, skrzyń kempingowych do osobówek i markiz, przez mobilne kemperwany i przyczepy wyprawowe aż po wielkie i luksusowe kampery rodzinne z garażami na motocykl czy samochód, za kilka milionów złotych. To wszystko zwiedzający zobaczą na ekspozycji Caravans Salon Poland 2023.

Inspirujący vanliferzy i podróżnicy oraz Strefa Retro i Offroad

Na targach Caravans Salon zaplanowano trzy specjalne strefy ekspozycyjne. W pawilonie 4 spotkamy aż 20 Vanliferów, którzy na co dzień żyją w samodzielnie wybudowanych kamperach. O ich przygodach i życiu w drodze opowiedzą zarówno na Scenie w pawilonie 3A jak i przy swoich kamperch, gdzie spotkamy ich przez cały weekend. Również w pawilonie 4 zlokalizowana będzie Strefa Retro
kamperów przygotowana przez pasjonatów z grupy CamperMajstry.

Ekspozycja w pawilonie 8 zostanie poświęcona zagadnieniom Offroad/RTO. Entuzjaści terenówek, pojazdów 4x4 i rodzinnego kempingowania „na dziko” w terenie znajdą tu wszystko czego potrzebują.

Jachty, wielki basen i sporty wodne na Yacht Salon

Miłośnicy jachtów, motorowodniacy i entuzjaści sportów wodnych znajdą swoje miejsce w pawilonie 6 na ekspozycji targów Yacht Salon. Oprócz wystawy łodzi, jachtów czy efektownego houseboat’u uwagę przyciągnie strefa sportów wodnych z wielkim basenem o powierzchni 300m2. Co ważne w basenie będzie można zobaczyć zawody SUP oraz skimboardingu a nawet samodzielnie spróbować swoich sił na desce i przetestować oferowane sprzęty w akcji. Na ekspozycji znajdziemy również strefę poświęconą nurkowaniu. Na scenie Yacht Salon posłuchamy prelekcji o żeglarstwie i sportach wodnych a w niedzielę o 12: 00 odbędzie się spotkanie z mistrzem olimpijskim Mateuszem Kusznierewiczem.

 

 

Tour Salon, Festiwal Śladami Marzeń i Festiwal Rodzinnej Turystyki TUP TUP

Entuzjaści turystyki i podróżowania z pewnością znajdą coś dla siebie w Pawilonie 8A na targach Tour Salon, tym razem pod hasłem „Wybierz dobry kierunek. Odkryj nieznane".  Jest to doskonała okazja, aby odkryć tajemnice różnych regionów oraz poznać bogactwo produktów turystycznych, które nasz kraj ma do zaoferowania. W tegorocznej edycji zaprezentują się wystawcy z najpiękniejszych zakątków Polski, ale również z egzotycznych regionów świata. Zwiedzający będą mieli okazję zanurzyć się
w fascynującej kulturze, posmakować lokalnych przysmaków, zebrać najlepsze wakacyjne oferty oraz poczuć podróżniczy klimat. Krajem partnerskim targów Tour Salon jest Madagaskar, który zachwyca unikalną przyrodą, spektakularnymi krajobrazami i wyjątkowym bogactwem kulturowym. Wśród zagranicznych wystawców będą również przedstawiciele Ugdany, Burundi, Gruzji, Chorwacji, czy Finlandii.

 

Na Scenie Tour Salon spotkamy między innymi Roberta Makłowicza (w niedzielę) a także posłuchamy opowieści o Madagaskarze, Alasce i Kanadzie – Busem Przez Świat czy dowiemy się wszystkiego o mikropodróżach.

Jak co roku targom turystyki towarzyszyć będzie Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń” - okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Nowością w programie jest też “Rodzinny Festiwal Podróżniczy” Tup Tup!, na którym dowiemy się wszystkiego o rodzinnym podróżowaniu. Przygotowano tam liczne warsztaty, prelekcje i spotkania oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Bilet zakupiony na jedną imprezę uprawnia do odwiedzenia wszystkich wydarzeń.

Bilety na targi w niższych, przedsprzedażowych cenach są już dostępne online: LINK DO SPRZEDAŻY

Caravans Salon Poland odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 26 do 29 października. Więcej o targach: TUTAJ