Zbliża się Cavaliada Warszawa

Podziel się

W dniach od 16 do 19 w Warszawie odbędzie się Cavaliada. Po czterech latach ranga imprezy powraca do trzech gwiazdek i aż trzech konkursów zaliczanych do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

CAVALIADA Warszawa w randze trzech gwiazdek

Podniesienie rangi i puli nagród większości zawodów w ramach CAVALIADY Tour 23/24 Grupa MTP zapowiedziała już w czerwcu. Po opublikowaniu przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) propozycji wiemy, że podczas warszawskiej inauguracji nowego sezonu premie finansowe dla skoczków wyniosą ponad 550 000 PLN.

W ramach CSI3*W zostanie rozegranych 9 konkursów. Dużą rundę rozpocznie w czwartek Speed Masters (145 cm) z pulą nagród 24 000 PLN. Dalej będzie już trudniej i coraz bardziej prestiżowo. W piątek odbędzie się zaliczany do światowego rankingu konkurs zwykły 145 cm (pula 108 700 PLN), który jednocześnie rozpocznie rywalizację w rankingu CAVALIADY Tour 23/24. Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (150 cm).
Tu pula nagród wynosi aż 217 000 PLN co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (80 za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał średniej rundy (konkurs zwykły 145 cm, pula 108 700 PLN). Ten finał poprzedzą dwa konkursy: w czwartek 135 cm i w piątek 140 cm.

Na CAVALIADZIE nie może zabraknąć zmagań specjalnych. Tu nastąpiły zmiany programowe w stosunku do kilku minionych edycji. Speed and Music będzie atrakcją piątkowego wieczoru (dozwolony będzie drugi start konia tego samego dnia). Zawodnicy pokonywać będą przeszkody o wysokości 135 cm, a na zwycięzcę czekać będzie czek o wartości ponad 10 000 PLN (pula 32 200 PLN). Konkurs Potęgi Skoku zamieniony został na Konkurs Barier. Skoczność i zwinność koni pokonujących szereg z przeszkodą wysoką nawet na dwa metry kibice będą mogli obejrzeć w sobotę.

 

CAVALIADA również dla Amatorów 

W programie CAVALIADY jest też miejsce dla mniej doświadczonych zawodników. W ramach CSI Amatorów rozgrywane będą codziennie dwa konkursy. Mniejsza runda to klasy 110/110/115 cm, a większa 120/125/125 cm. W tym sezonie zawody CSI Amatorów zostaną objęte cyklem, których zwycięzcy zostaną wyłonieni w lutym podczas finału CAVALIADY Tour w Krakowie. Szczegóły i regulamin organizatorzy opublikują wkrótce.

Udogodnienia dla zawodników

Na tych, którzy zdecydują się wystartować w hali Torwaru czekają nowe udogodnienia. Podłoże w tym roku wykonane zostanie na bazie białego piasku kwarcowego, a do rozgrzewki i treningu koni w innym czasie niż przed konkursami służyć będą dwie rozprężalnie namiotowe. Dla lepszego komfortu podczas zawodów, organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty VIP, która obejmuje dwa pakiety – VIP (Trybuna VIP i Strefa VIP) oraz VIP GOLD (loża stolikowa oraz Strefa VIP). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.cavaliada.pl.

Panel zgłoszeń dla zawodników otwarty

Zgłoszenia polskich zawodników przez maila zgloszenia@pzj.pl. Termin zgłoszeń upływa 27 października. Do startu w CSIAm-A konie nie potrzebują paszportu FEI.

PROPOZYCJE CAVALIADA WARSZAWA 2023