Znamy laureatów konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”

Podziel się

To nagroda dla firm innowacyjnych, przedsiębiorczych, zarządzanych przez ludzi otwartych na nowe rozwiązania, pracujących na sukces gospodarczy regionu i stanowiących o jego sile. W tym roku odbywała się 20 edycja konkurs.

Organizatorem wydarzenia jest powiat poznański. Grupa MTP jest partnerem plebiscytu. W kapitule, oprócz samorządowców, zasiedli także naukowcy i przedstawiciele biznesu wśród nich prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski.

 

Przy ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także to, czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku. Do połowy kwietnia najlepsze firmy z terenu Metropolii Poznań mogły nieodpłatnie ubiegać się o prestiżowy tytuł. Startujących oceniał partner merytoryczny, spółka Grant Thornton Frąckowiak.

– Poznański Lider Przedsiębiorczości jest uznaną nagrodą w naszym regionie, warto wykorzystać taką szansę i zgłosić swój udział w konkursie. To wyróżnienie z pewnością motywuje zarówno liderów, jak i wyróżnionych do rozwoju, a jednocześnie przyczynia się do promocji ich produktów i usług. Uroczysta gala konkursu nieprzypadkowo odbyła się w Hotelu Bazar. Symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej – powiedział starosta Jan Grabkowski, który wręczał nagrody m.in. w towarzystwie Piotra Burdajewicza, przewodniczącego Rady Powiatu w Poznaniu. A te wręczono w czterech kategoriach:

- Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o.o (średni przedsiębiorca) – producent elementów stalowych i mosiężnych dla rynku motoryzacyjnego, korpusów wodomierzy i ciepłomierzy oraz innych wyrobów pod potrzeby klienta,

- Apollogic Sp. z o.o. (mały przedsiębiorca) – firma tworząca autorskie rozwiązania IT i wdrażająca oprogramowanie biznesowe, by zautomatyzować pracę i zwiększyć efektywność działań. Specjalizuje się w pracy z systemami SAP, w tym w rozszerzaniu ich funkcjonalności.

- BT Project Sp. z o.o. (mikroprzedsiębiorca) – pionier w dziedzinie budowy torów rowerowych w Polsce. Tworzy to zespół składający się z projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz czynnych rowerzystów, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i budowy torów i tras rowerowych.

- eSolutions Sp. z o.o. (startup) – twórca oprogramowania do odbioru dzieci ze szkół, dzięki kodom QR i aplikacji Neonki, poprzez którą następuje weryfikacja tożsamości osoby odbierającej. System składa się z 4 portali i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla zarządzania i monitorowania odbiorów dzieci. Korzysta z niego około 59 tysięcy użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie.

Zwycięzcy, poza tytułem, statuetką i dyplomem, otrzymali atrakcyjne nagrody m.in. możliwość udziału w wybranych targach organizowanych przez Grupę MTP, wraz z zabudową stoiska.

Zdjęcia: Anna Skalska / powiat.poznan.pl