2 Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych

Rodzinny weekend na 4 łapy!

08-10.11.2024, Poznań

Tysiące roześmianych pysków i machających ogonów będą mogli podziwiać poznaniacy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W weekend 8., 9. i 10. listopada 2024 r. prawdziwa uczta dla psiarzy, spośród kilku tysięcy czworonogów wybrany zostanie ten najpiękniejszy.

 Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych odbywają się w Poznaniu od ponad 60 lat! Nasze miasto co roku gości najpiękniejszych przedstawicieli psich ras, którzy konkurują o tytuły i nagrody.

W pierwszy weekend listopada stolicę Wielkopolski odwiedzą tysiące psów z całej Europy, Wielkiej Brytanii, a nawet USA, by konkurować o tytuł najpiękniejszego. Jest to dla poznaniaków okazja, by tradycyjnie w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zobaczyć przedstawicieli ponad 250 ras psów.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Na Wystawach swoje wdzięki prezentować będą codziennie przedstawiciele kilkuset ras psów z 10 grup FCI. W sobotę i niedzielę (9. i 10. listopada) odbędą się dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych, podczas których prezentowane będą owczarki i inne psy pasterskie, pinczery i sznaucery, molosy, teriery, jamniki, szpice i psy w typie pierwotnym, psy gończe, wyżły, aportery i psy dowodne, psy ozdobne i do towarzystwa, a także charty.

W piątek (8. listopada) odbędą się dwie wystawy: Klubowa Nordyckich Psów Zaprzęgowych oraz Klubowa Rottwielerów.

Przez cały weekend bardzo licznie na wystawowych ringach wystąpią Golden Retrivery, buldogi francuskie i whippety. Jednak poza bardzo popularnymi rasami poznańskie wystawy są niebywałą okazją do zobaczenia ras bardzo rzadkich, takich jak np. owczarek australijski Kelpie, Kai, terier brazylijski czy islandzki szpic pasterski. Do Poznania przybędą również przedstawiciele polskich ras, w tym polskie owczarki nizinne oraz owczarki podhalańskie.

Sędziowanie poszczególnych ras w ringach będzie się odbywało od rana na kilkudziesięciu ringach. W tym czasie na ringu honorowym odbywać się będą szalenie efektowne pokazy m.in. psich sportów. Będzie można zobaczyć m.in. flyball, nosework, frisbee, obedience, dog dancing, hoopers oraz pokazy psów policyjnych. W obydwa dni Wystaw w godzinach popołudniowych na ringu honorowym odbędą się konkurencje finałowe – czyli wybór najładniejszych psów wystawy.

Warto również odwiedzić stoisko Związku Kynologicznego w Polsce – oddziału w Poznaniu, gdzie na poznaniaków co roku czekają souveniry, a przedstawiciele Związku - hodowcy opowiadają o psach rasowych, hodowli, a przede wszystkim o tym czym tak naprawdę jest pies rasowy i czym zajmuje się sam Związek.

 Do odwiedzenia Międzynarodowych Wystaw Psów Rasowych zapraszają organizatorzy: Związek Kynologiczny w Polsce – oddział w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Bilety: