Lato na Targach

Podziel się

Targowe lato jest otwartym wydarzeniem skierowanym do mieszkańców Miasta Poznania i Wielkopolski. Wydarzenie promuje aktywne formy spędzania wolnego czasu i poprzez bogaty program atrakcji stanowi alternatywę dla innych form wypoczynku dostępnych podczas wakacji w Poznaniu.

Do najważniejszych atrakcji należy zaliczyć plażę miejską z leżakami i hamakami, strefę animacji i sportu, czytelnię, planszówki i kino plenerowe. W rankingu 12 hitów poznańskich wakacji w 2019 roku Lato na Targach znalazło się na trzecim miejscu najchętniej odwiedzanych miejskich wydarzeń. Plażę na Międzynarodowych Targach Poznańskich odwiedziło aż 17 000 osób!

O tak dużej frekwencji zdecydował ciekawy program, dostosowany do wymagań Poznaniaków w różnych wieku. W programie znalazły się zajęcia sportowe i rekreacyjne, animacje dla dzieci, działania prozdrowotne oraz wydarzenia tematyczne, związane m.in. z 90. rocznicą PeWuKi. Ponad 4000 widzów wzięło udział w 13 seansach kina plenerowego. Pod chmurką można było obejrzeć filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach m.in. Green Book, Bohemian Rhapsody i Zimna Wojna.

 

Goście mieli do dyspozycji plażę, strefę wypoczynku z hamakami i leżakami, plac zabaw, wypożyczalnię gier i sprzętu sportowego, boisko do piłki nożnej, koszykówki, stoły do tenisa oraz przestrzeń do jazdy na rolkach. Siódma edycja wydarzenia dla Poznaniaków trwała przez siedem tygodni. Z przestrzeni „Lata na Targach” można było korzystać od środy do niedzieli. Wstęp był wolny.