Lato na Targach

Podziel się

Nie możecie się doczekać Lata na Targach 2018? My też! Zapraszamy do przeczytania relacji z ubiegłorocznej edycji tej imprezy.

Dziwnie nam bez plaży przed pawilonem 15, fontanny i tłumu dzieci. Kolejna edycja „Lata na Targach” przeszła do historii! Dziękujemy, że byliście z nami przez niemal całe wakacje, i że tak chętnie braliście udział we wszystkich wydarzeniach. W tym roku odwiedziło nas około 18 tysięcy osób!

Długo będziemy wspominać kino letnie w czwartkowe wieczory. Pod patronatem restauracji Garden City i SGB Banku (ostatnia projekcja) odbyło się osiem seansów. Każde spotkanie z dobrym kinem było okraszone pysznymi przekąskami z oferty restauracji Garden City. W niektóre wieczory mieliśmy okazję zrelaksować się przy dźwiękach muzyki granej przez dj-a.

Nasze tematyczne sobotnie eventy również przypadły Wam do gustu.  W tym roku większość sobót miało formułę miejskich festynów odbywających się pod różnymi hasłami – „Poznań zrzuca kilogramy”, „Do it yourself”, „Sobota z historią” – to tylko ich niektóre z nich. Po raz pierwszy na Targach dzieci i dorośli mogli poszukać wyjścia z escape room, a mali archeolodzy odkopali z piasku szkielet „prawdziwego” dinozaura. W wydarzeniu „Letni bieg RUN na Targach” biegło 100 osób, które przekonało się, że Targi Poznańskie to również ciekawy teren do biegania.

A skoro o sporcie mowa, to wspomnieć należy jeszcze o jodze i zajęciach Bodyart, które odbyły się w wyjątkowej scenerii dachu pawilonu 15. Poranne słońce, ćwiczenia i panorama Poznania z dachu Sali Ziemi to widoki, jakie wielu z Was zatrzyma w sercu na długo! Premierę podczas „Lata na Targach” miał też Kamagon ball, czyli ćwiczenia z piłkami napełnionymi wodą. Z kolei zumba w rytmie latino wycisnęła z uczestniczek zajęć siódme poty.

Zainteresowaniem cieszyły się również aktywności znane już z poprzednich lat. Chętnie jeździliście z nami na rolkach, graliście w ping ponga, trenowaliście piłkę nożną i graliście w siatkówkę. Wasze dzieci polubiły naszych animatorów – codziennie w innej stylizacji –  i chętnie spędzały z nimi czas na plaży i placu zabaw. W Holu Południowym przez całe lato trwał bookcrossing. Na MTP spotykali się także fani gier planszowych, którzy na miejscu mogli wypożyczyć swoje ulubione gry.

Cieszymy się, że byliście Państwo naszymi gośćmi! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, bez których „Lato na Targach” nie mogłoby się udać!