Lato na Targach

Podziel się

Targowe lato jest otwartym wydarzeniem skierowanym do mieszkańców Miasta Poznania i Wielkopolski. Wydarzenie promuje aktywne formy spędzania wolnego czasu i poprzez bogaty program atrakcji stanowi alternatywę dla innych form wypoczynku dostępnych podczas wakacji w Poznaniu.

Do najważniejszych atrakcji należy zaliczyć plażę miejską z leżakami i hamakami, strefę animacji i sportu, czytelnię, planszówki i kino plenerowe, które w każdy czwartek gościło od 100 do 500 miłośników tego rodzaju rozrywki. Duża część warsztatów i zajęć animacyjno-sportowych odbywała się w pawilonie o pow. 3.600 m kw. Tegoroczna, rekordowa frekwencja wyniosła 25.000 uczestników (wzrost o 7 tys. osób w porównaniu z 2017 rokiem).

W tym roku w realizację programu wydarzeń i podniesienie atrakcyjności „Lata” zaangażował się Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskie Centrum Świadczeń.

 

STREFA KIBICA

W 2018 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie w porozumieniu z Urzędem Miasta i POSiR zorganizowały na swoim terenie „Strefę Kibica”.  

Strefa Kibica zlokalizowana była na Placu Marka MTP i  funkcjonowała w dniach od 14 czerwca do 15 lipca 2018 r., czyli terminie, w którym odbywały się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Kibice oglądali mecze fazy grupowej i finałowej na gigantycznym telebimie o powierzchni 112 m kw. -  największym tego typu ekranie w historii Poznania.

Meczom towarzyszyły dodatkowe atrakcje sportowo-rekreacyjne. Na przełomie czerwca i lipca na boisku z nawierzchnią ze sztucznej trawy rozgrywane były turnieje piłkarskie w tym turniej dla szkół podstawowych oraz turniej dla grup półkolonijnych. Bezpośrednio na terenie Strefy  powstały pawilony gastronomiczne serwujące kuchnie świata. W czasie Mundialu na Strefie odbyło się kilka seansów kina plenerowego, w tym nowatorskie w swojej formule kino samochodowe.  

Strefę Kibica odwiedziło 40.000 osób. Największa frekwencja została osiągnięta podczas meczu polskiej reprezentacji narodowej z Senegalem – 7.000 kibiców, co stanowiło górny limit pojemności strefy.

Wydarzenie było realizowane równolegle z „Latem na Targach” – które stało się integralną częścią „Strefy Kibica”.  

Wstęp na oba wydarzenia i korzystanie ze wszystkich atrakcji były bezpłatne.