Nagrody i wyróżnienia 2018

Podziel się

Odznaka honorowa "Za zasługi dla wynalazczości"

Z okazji jubileuszu 100. rocznicy ustanowienia ochrony własności przemysłowej oraz Urzędu Patentowego RP i zawodu rzecznika patentowego, Międzynarodowe Targi Poznańskie otrzymały odznakę honorową „Zasłużony dla wynalazczości”, przyznawaną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Nagroda jest wyrazem uznania zasług w dziedzinie ochrony własności przemysłowej i rozwijania innowacyjności w Polsce. 

           

Przemysław Trawa i Cavaliada ze statuetkami Sukces Roku 2018

To wyjątkowe wyróżnienie przyznali członkowie redakcji magazynu „Osobowości i Sukcesy” oraz laureaci nagradzani w poprzednich edycjach. Gala „Osobowości i Sukcesy Roku 2018” odbyła się 7 kwietnia 2018 r. w hotelu Pałac i Folwark Łochów pod Warszawą.  Bardzo nam miło ogłosić, że w kategorii „Człowiek Sukcesu Roku 2018” nagrodzony został Przemysław Trawa, a w kategorii „Sukces Roku 2018”, uhonorowano Cavaliadę. 

Hesja nagradza Międzynarodowe Targi Poznańskie

Wyróżnienie w trakcie targów Tour Salon (9.02 – 11.02) wręczył Folke Mühlhölzer, Dyrektor Generalny Hessen Agentur, który przekazał również życzenia od Lucii Puttrich, Ministra Hesji do Spraw Europejskich. -  Partnerstwo między Hesją i Wielkopolską to prawdziwa historia sukcesu. Chcemy pogłębienia dobrych i bliskich stosunków z naszym polskim regionem partnerskim - powiedział Folke Mühlhölzer.

W imieniu Międzynarodowych Targów Poznańskich wyróżnienie odebrał Przemysław Trawa, prezes zarządu.

Czytelnicy "Głosu Wielkopolskiego" nagrodzili Cavaliadę

Już po raz 60. czytelnicy „Głosu Wielkopolskiego” wybrali najlepszych sportowców i najlepsze wydarzenia sportowe województwa wielkopolskiego. Imprezą roku 2017 zostały Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Cavaliada na MTP. Nagrodę podczas Balu Sportowca, który odbył się 2 lutego, odebrali Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliady.  

Cavaliada sportową imprezą roku w Poznaniu

Tradycyjnie na początku stycznia odbyła się Poznańska Gala Sportu, na której podsumowano najważniejsze wydarzenia sportowe minionego roku. Kapituła konkursu za najważniejszą imprezę w Poznaniu uznała Cavaliadę, organizowaną na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Uroczystość odbyła się 3 stycznia w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Nagrody podczas gali odebrali zasłużeni dla poznańskiego sportu oraz zawodnicy i trenerzy, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku.  Miniony rok był wyjątkowo obfity w wydarzenia sportowe. Jako najważniejsze z nich kapituła konkursu uznała Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, czyli popularną Cavaliadę, która odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Nagrodę z rąk z rąk prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka odebrał Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa oraz Dominik Nowacki, Dyrektor Cavaliada Tour.

Organizatorem Poznańskiej Gali Sportu jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.