Dojazd

Podziel się

Dojazd na targi

W sercu Europy
Poznań to najbardziej znane w świecie polskie miasto targowe. Usytuowane jest w centrum Europy, w odległości 2,5 godziny drogi od Berlina i 3 godziny od Warszawy. Poznań posiada międzynarodowy port lotniczy "Ławica" oraz bogatą ofertę międzynarodowych i krajowych połączeń kolejowych. Położenie geograficzne Poznania zapewnia doskonałą komunikację z miastami wszystkich regionów Polski oraz z zagranicą.

 

W centrum miasta

Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone przy ul. Głogowskiej, w centrum Poznania. Stąd wszystkie ważne punkty miasta są na wyciągnięcie ręki. Bezpośrednio wokół terenów targowych usytuowanych jest kilka dużych hoteli. Do dworca PKP dotrzemy pieszo zaledwie w 5 minut. Lotnisko Ławica znajduje się z kolei w odległości 6 km.

W związku z czasową zmianą rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, prosimy o sprawdzenie aktualnych komunikatów na stronie >> ZTM Poznań <<

PODRÓŻ

SAMOLOTEM

Poznańskie lotnisko Ławica obsługuje obecnie połączenia z niemal 20 miastam Europy: Barceloną, Bristolem, Dortmundem, Doncaster, Dublinem, Edynburgiem, Frankfurtem nad Menem, Kopenhagą, Londynem, Liverpoolem, Mediolanem, Monachium, Oslo, Paryżem.

Materiał PL Poznań – Ławica, stan na dzień 10.02.2020

Poznań obsługuje także połączenia z Warszawą i Krakowem. Więcej informacji można znaleźć na stronach lotniska: http://www.airport-poznan.com.pl/pl/

Połączenia autobusowe z lotniskiem:

Linia pospieszna „L" kursująca na trasie: Dworzec Główny - Port Lotniczy Ławica
Linia 59 kursująca na trasie: Bałtyk (Rondo Kaponiera) - Port Lotniczy Ławica
Linia 48 kursująca na trasie: Bałtyk (Rondo Kaponiera) - Port Lotniczy Ławica
Linia nocna 242 kursująca na trasie Dworzec Główny - Port Lotniczy Ławica

Tereny targowe oraz dworzec kolejowy znajdują się w pobliżu przystanku "Bałtyk".

SAMOCHODEM

W Poznaniu krzyżują się ważne trasy międzynarodowe: E-30 - Berlin - Warszawa - Moskwa oraz E-261 - Gdańsk - Wrocław - Praga.

Współrzędne satelitarne naszej firmy (GPS):

N52° 24' 140"
E16° 54' 208"
Brama wjazdowa - Poznań, ul. Śniadeckich 25

POCIĄGIEM

PKP oferuje bezpośrednie połączenia z Poznania do Berlina, Dusseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Norymbergii, Kolonii, Amsterdamu, Bazylei. Partnerem Grupy MTP jest PKP Intercity.

Sprawdź rozkład jazdy:
http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

Uwaga, w związku z trwającą modernizacją linii kolejowej E -20 z Warszawy do Poznania, na części trasy Polskie Koleje Państwowe uruchomiły komunikację zastępczą.

Więcej informacji - >>>KLIKNIJ<<<