Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Podziel się

Dokładamy wszelkich starań, aby Międzynarodowe Targi Poznańskie były miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami. Gdzie tylko to możliwe, montujemy windy i podjazdy, tak aby osoby poruszające się na wózkach mogły bez przeszkód przemieszczać się po całym terenie. Większość naszych toalet zlokalizowanych w pawilonach wystawienniczych również jest dostosowana do potrzeb ludzi z ograniczoną zdolnością poruszania się.

Wszystkie nasze wejścia główne posiadają szerokie drzwi, tak aby osoba poruszająca się na wózku mogła bez trudu przez nie wjechać.

Osoby z niepełnosprawnością wzroku poruszające się w towarzystwie psa przewodnika mogą  być pewne, że będą u nas mile widziane. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że poziom głośności na części imprez może być na tyle wysoki, że może spowodować dyskomfort u zwierzęcia.

Zachęcamy również do skorzystania z zakładki „Dojazd”, aby dowiedzieć się jak najłatwiej do nas dojechać. W Poznaniu większość autobusów jest dostosowana do potrzeb wózkowiczów, podobnie jest z taborem PKP.

Stanie w kolejkach do kas może być uciążliwe. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu w zakładce „Bilety”.

Wiemy jednak, że zawsze można zrobić więcej. Jeśli więc jesteś osobą niepełnosprawną lub opiekunem osoby z niepełnosprawnością i masz do nas jakieś pytania – zachęcamy do wysłania nam maila (info) lub wykonania telefonu (+48 61 869 2000)