Prestiżowa POLAGRA po raz kolejny na targach poznańskich

Podziel się

Targi POLAGRA to najważniejsze w naszym kraju wydarzenie biznesowe dla branży spożywczej i branży HoReCa. Wystawcy prezentują swoje produkty i najnowsze rozwiązania technologiczne dla producentów, przetwórców, dystrybutorów żywności oraz hotelarstwa i gastronomi. Równocześnie do piątku potrwają targi opakowań TAROPAK, a w piątek rozpoczną się skierowane do mieszkańców targi SMAKI REGIONÓW.

- Ponad pół tysiąca wystawców zaprezentuje wyroby spożywcze i technologie wykorzystywane w przemyśle spożywczym na bloku targów POLAGRA, TAROPAK oraz SMAKI REGIONÓW. Spodziewamy się ponad 10000 profesjonalnych zwiedzających z 32 krajów, z najbardziej pożądanych kierunków eksportowych dla polskich wytwórców. Będą wśród nich największe sieci handlowe z Arabii Saudyjskiej, importerzy żywności z Izraela i silna reprezentacja zwiedzających ze Słowacji, Czech, Litwy,  Łotwy, Niemiec i Francji – mówił podczas konferencji prasowej otwierającej wydarzenie Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Znaczenie promocji polskiej żywności podkreślał Ryszard Bartosik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który uczestniczył w otwarciu targów POLAGRA. - Od samego początku współpraca Ministerstwa Rolnictwa i Międzynarodowych Targów Poznańskich układa się jak najlepiej, a to dlatego, że mamy wspólny interes - chcemy promować polską żywność – mówił wiceminister. - Eksport polskiej żywności z roku na rok rośnie. Eksportujemy naszą żywność do wewnątrz krajów unijnych. Odbiorcą naszych towarów są Francja, Niemcy i Włochy. Eksportujemy też żywność na rynki pozaunijne. Targi w Poznaniu są wspaniałą okazją do tego, aby nasze firmy mogły prezentować, to co najlepsze, aby mogły pokazać polską, dobrą żywność. Nasza żywność cieszy się niesłabnącą popularnością. To zasługa rolników, to zasługa przetwórców handlowców i eksporterów, ale niewątpliwie duży udział w tym torcie zasług mają też Międzynarodowe Targ Poznańskie – podkreślał Ryszard Bartosik.

Pierwszego dnia targów wręczono Złote Medale, za produkty, które są prezentowane na stoiskach targowych i wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym
czy użytkowym i mogą być wzorem dla innych.

W kategorii POLAGRA Salon Food nagrody przyznano:

- Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita za aż 11 produktów,

- Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu za 5 produktów,

- Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole,

- Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej WART-MILK w Sieradzu.

W kategorii POLAGRA Salon Foodtech nagrody przyznano:

- UNOX POLSKA Sp. z o.o.,

- PRASVIETA UAB,

- PPO Przedsiębiorstwo Państwowe,

- PRO ASCOBLOC Sp. z o.o.,

- Global Food Hygiene D. Urbański Spółka Komandytowa.

Targi POLAGRA to nie tylko ekspozycja produktów i rozwiązań na stoiskach wystawców. To także wydarzenia towarzyszące – debaty, 21. edycja Kulinarnego Pucharu Polski, gdzie pozytywne emocje wywołają wybitni kucharze i szefowie kuchni, a także Ogólnopolski Konkurs dla Piekarzy Master Baker. Tegoroczną nowością z kolei jest Festiwal Kawy zapewniający unoszenie się wspaniałych aromatów w tej strefie.

 

Pełny program targów dostępny jest na stronie www.polagra.pl